O firmie

Firma Hydrapress Sp. z o.o. z siedzibą w Białych Błotach koło Bydgoszczy specjalizuje się w projektowaniu i produkcji pras hydraulicznych, a także kompletnych linii technologicznych. Wykorzystujemy najbardziej nowoczesne rozwiązania z zakresu mechaniki, hydrauliki, układów sterowania i kontroli oraz automatyki przemysłowej. Projekty realizujemy na bazie własnych zasobów produkcyjnych. Dodatkową wartość stanowi współpraca ze światem nauki oraz własne opatentowane rozwiązania. Poza specjalizowanymi prasami i liniami technologicznymi wytwarzamy również produkty seryjne dla branży przetwórstwa tworzyw (m.in. dozowniki, ssące urządzenia transportowe, plastometry), a także wykonujemy usługową obróbkę skrawaniem i przeprowadzamy kompletne remonty maszyn, w szczególności pras hydraulicznych.

Historia

Hydrapress Sp. z o.o. to firma inżynierska, której założycielami są Rafał Jasiński i Janusz Wełnowski. Historia projektowania i budowy maszyn sięga 1982 roku. Początkowy asortyment stanowiły prasy hydrauliczne, hydrauliczne agregaty napędowe oraz sterowania i napędy hydrauliczne. W przeciągu kolejnych lat, w miarę zdobywania nowych doświadczeń, firma realizowała coraz bardziej zaawansowane projekty oraz weszła w branżę urządzeń do przetwórstwa tworzyw.

Po latach działalności możemy pochwalić się portfolio, w skład którego wchodzi kilkaset pras hydraulicznych o naciskach do 70.000 kN,
a także w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne dedykowane wyspecjalizowanym zastosowaniom.

W 1998 roku w obecnej lokalizacji wybudowaliśmy pierwszą halę,  a następnie rozbudowaliśmy powierzchnie produkcyjne do ponad 3000 metrów kwadratowych. W przeciągu ostatnich 10 lat intensywnie zmodernizowaliśmy nasz park przemysłowy oraz biuro konstrukcyjne inwestując w nowoczesne maszyny CNC oraz programy CAD i CAM.

Referencje

W przeciągu ponad 35 lat działalności wyprodukowaliśmy prasy hydrauliczne, linie i gniazda technologiczne oraz peryferia do przetwórstwa tworzyw dla wielu firm i koncernów w Polsce i na świecie. Powodem do dumy jest dla nas fakt, że nasi Klienci powracają do nas, abyśmy rozwiązywali dla nich kolejne zagadnienia produkcyjne. Uznajemy to za dowód zaufania oraz potwierdzenie profesjonalizmu jaki wkładamy w każdy realizowany projekt.

Media

.

.